Dmuchawy – jak można je wykorzystać?

Dmuchawy to wyjątkowo praktyczne i wydajne narzędzia, które pozwalają na szybkie i wygodne sprzątnięcie liści w okresie jesiennym. Urządzenia te generują bardzo silny strumień powietrza, dzięki czemu ich zastosowanie może być szerokie. Specyficzna konstrukcja dmuchawy sprawia, że z powodzeniem zastępuje ona grabie, miotły czy zamiatarki podczas sprzątania chodników, tarasów czy alei parkowych. Prace w ciągach komunikacji pieszej są istotne ze względów bezpieczeństwa. Pod wpływem opadów i przymrozków zwiększa się prawdopodobieństwo powstania śliskiej nawierzchni oraz upadku.

Kompleksowe i praktyczne zastosowanie

Dmuchawy pozwalają na szybkie i skuteczne zdmuchnięcie liści różnego typu, w tym z krzewów iglastych tworzących ogrodzenie. Narzędzia te dają też możliwość szybkiego tworzenia kopczyków, w których często zimę spędzają jeże. Dmuchawa do liści pozwala również na szybkie ściółkowanie rabat ogrodowych. Nowoczesne urządzenia tego typu generują bardzo silny strumień powietrza, a także dysponują regulacją jego natężenia. Funkcja ta jest nieoceniona przy sprzątaniu żwiru i piasku, ponieważ sprzyja utrzymywaniu porządku przez cały rok. Do usprawnień przy obsłudze można też zaliczyć opcję blokady ustawionej mocy strumienia powietrza. Na uwagę zasługuje ponadto kompaktowa i lekka konstrukcja, gwarantująca wygodę przechowywania w dowolnej pozycji. Za wydajność pracy odpowiada z kolei innowacyjny system smarowania olejowego w silniku.

dmuchawy

Dodatkowe możliwości wykorzystania

Ze względu na odpowiednie parametry, nowoczesne dmuchawy z powodzeniem sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Urządzenia te można wykorzystać nawet do odśnieżania. Dmuchawa do śniegu doskonale poradzi sobie z jego cienką warstwą, dzięki czemu najlepiej stosować ją bezpośrednio po opadach. Narzędzia tego typu można wykorzystać również do czyszczenia kosiarek i wykaszarek z pokosu, co jest niezbędnym etapem poprawnej eksploatacji po koszeniu. Dmuchawa sprawnie i bezpiecznie zdmuchuje skoszoną trawę z urządzeń tego typu, które wystarczy wcześniej odłączyć od zasilania. Narzędzia te mogą być również wykorzystane do czyszczenia rynien oraz ich kontroli. Silny strumień powietrza efektywnie je penetruje, co daje gwarancję utrzymania prawidłowej przepustowości wody. Dmuchawę da się ponadto wykorzystać do osuszania samochodu, ponieważ zapewnia ona skuteczność zbliżoną do suszarki w myjni samochodowej. Strumień powietrza osusza wnętrze i karoserię auta bez pozostawiania plam, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje odkurzacz podczas usuwania okruchów z siedzeń, fotelika dziecięcego i wszelkich zakamarków.

Wybór odpowiedniej dmuchawy

Dmuchawa do śniegu i liści powinna być wytrzymała i żywotna, aby pozwalała na wykonywanie prac porządkowych przez wiele lat. Przy zakupie takiego narzędzia warto zwrócić uwagę na parametry, a także możliwości jego zastosowania. Na szczególną uwagę zasługują dostępne w naszej ofercie dmuchawy marki Stihl, które są bardzo mocne i przy tym ciche oraz mobilne. Narzędzia te działają z solidnymi akumulatorami, a także mają ergonomiczną konstrukcję. Idealnie nadają się do wygodnego zdmuchiwania odpadów, co wynika z obecności regulowanej dyszy oraz komfortowego i miękkiego uchwytu. Dmuchawę Stihl da się łatwo dopasować do wzrostu operatora. Na uwagę zasługuje też opcjonalna dysza płaska, której zastosowanie przyspiesza przepływ powietrza. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest wybór modelu plecakowego, dysponującego systemem szybkiego uruchamiania, zintegrowanym systemem antywibracyjnym czy wbudowaną blokadą dźwigni gazu z przyciskiem zatrzymującym pracę. Najmocniejsze dmuchawy Stihl posiadają też rozrusznik boczny, pozwalający na łatwe uruchomienie sprzętu zawieszonego na plecach użytkownika. Położenie uchwytu można regulować beznarzędziowo, a dyszę kontrolować bardzo płynnie. Praktycznym rozwiązaniem są ergonomiczne i szerokie szelki, pas biodrowy, pas piersiowy oraz uchwyt transportowy, które dodatkowo podnoszą komfort i wygodę operowania sprzętem w każdych warunkach.