Glebogryzarki Stihl – przegląd dostępnych modeli

Glebogryzarki

Marka Stihl powszechnie kojarzona jest z wysoką jakością, trwałością, a przede wszystkim niezawodnością. Nic więc dziwnego, że posiadacze dużych działek bardzo chętnie decydują się na zakup urządzeń właśnie tego producenta. Dotyczy to nie tylko kosiarek lub podkaszarek, lecz również profesjonalnych glebogryzarek. Z jakiego dokładnie powodu to ten producent dominuje na polskich ogrodach i działkach, a także co jest dostępne w jego ofercie? Glebogryzarki Stihl – przegląd dostępnych modeli i ich charakterystyka.

Dlaczego warto mieć glebogryzarkę?

Posiadanie większej działki przy domu jednorodzinnym to wiele przyjemności i możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, lecz także sporo obowiązków i pracy, którą trzeba włożyć, aby utrzymać ogród w odpowiednim stanie. Na szczęście wiele zadań można zautomatyzować i wykonywać je przy pomocy wyspecjalizowanych urządzeń. Jednym z nich jest właśnie glebogryzarka.

Jest to urządzenie, które przy pomocy specjalnych noży przekopuje glebę. Dzięki glebogryzarce możliwe jest spulchnienie ziemi, jej napowietrzenie, a także wyrównanie. Jest to niezwykle ważne w przypadku uprawiania niewielkiego ogrodu warzywnego, ponieważ takie przygotowanie ziemi umożliwia pozbycie się z niej szkodników oraz znacznie ułatwia wymieszanie gleby z nawozem.

Na co zwracać uwagę kupując takie urządzenie do ogrodu?

Z jakiego jednak powodu powinno się mieć glebogryzarkę właśnie tego producenta? Glebogryzarki Stihl charakteryzują się przede wszystkim niezwykle wytrzymałą konstrukcją, co zapewnia jej długotrwałe użytkowanie. Dodatkowo są to modele dość kompaktowe, więc nie zajmują wiele miejsca, a także posiadają bardzo mocne silniki i ostrza noży. Wszystko to sprawia, że są to maszyny bardzo efektywne.

Jeśli planuje się zakupienie glebogryzarki marki Stihl trzeba na początku odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jak często glebogryzarka będzie używana. Czy będzie to urządzenie pracujące okazjonalnie, czy też bardzo często?

Inną istotną kwestią jest również powierzchnia ogrodu, którą będzie się spulchniało. Im będzie to większy teren, tym wydajniejszą i mocniejszą glebogryzarkę należy zakupić. Co więcej, ważnym parametrem w tym wypadku jest powierzchnia robocza glebogryzarki. Im będzie szersza, tym więcej gleby za jednym razem będzie można spulchnić.

Dostępne w ofercie glebogryzarki Stihl

Skoro wiemy już, z jakiego powodu posiadanie glebogryzarki Stihl jest wskazane, a także, na jakie cechy tego urządzenia trzeba zwracać uwagę w pierwszej kolejności, warto się teraz dowiedzieć, co tak właściwie można znaleźć w ofercie tego producenta. Jakie są dostępne modele i czym się one charakteryzują?

Podstawowym dostępny w ofercie modelem jest Stihl MH445. Maszyna ta charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i standardową szerokością roboczą 45 cm. Co jednak bardzo ważne, istnieje możliwość zmniejszenia jej nawet do 25 cm, a to sprawia, że pracować można nią nawet w bardzo wąskich przestrzeniach. Silnik o mocy 2,3 kW umożliwia łatwe i wygodne spulchnianie gleby. Ciekawym rozwinięciem tego modelu jest odmiana MH445 R, która wyposażona jest w dodatkowy bieg wsteczny, co znacznie ułatwia manewrowanie nią podczas pracy.

Jeśli posiada się nieco większą powierzchnię ogrodu, warto zainwestować w glebogryzarkę charakteryzującą się większą szerokością powierzchni roboczej. Dobrym wyborem będzie model MH 560, którego szerokość robocza wynosi aż 60 cm. Bardzo ciekawą funkcją dostępną w tym modelu jest uchwyt redukujący drgania silnika, dzięki czemu prowadzenie maszyny nie wymaga dużego wysiłku. Jeśli zależy nam na jeszcze szerszym polu roboczym, polecane będzie zakupienie glebogryzarki MH 585 – wynosi ono aż 85 cm.

Jeśli w ogrodzie posiadany zwartą, ciężką i zbitą glebę, zalecane jest zakupienie glebogryzarki, która będzie miała znacznie większą moc silnika niż standardowe modele. Świetnym wyborem będzie Stihl MH 600, który wyposażony jest w silnik o mocy aż 6 koni mechanicznych. Oczywiście cechuje się on także bardzo dużą powierzchnią roboczą, która wynosi 78 cm. Duża moc i zakres pracy sprawiają, że taki sprzęt świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Co ciekawe, silnik MH 600 i zamontowane ostrza tnące sprawiają, że glebogryzarka ta może bez trudu poradzić sobie nawet z korzeniami i innego typu materiałem roślinnym. Producent, mając świadomość, do jak trudnych zadań może być stosowana ta glebogryzarka, newralgiczne jej elementy wykonał ze wzmocnionej stali szlachetnej, co gwarantuje ich wysoką trwałość.

Są tacy klienci, którzy nigdy nie idą na kompromisy i chcą mieć sprzęt możliwie najlepszy pod każdym względem. Oczywiście Stihl zna potrzeby takich klientów i dlatego przygotował dla nich model MH 700. Jest to glebogryzarka wyposażona w silnik spalinowy o mocy 7,1 KM, a także ogromnej szerokości pole robocze wynoszące aż 120 centymetrów. Glebogryzarka ma aż trzy biegi — dwa do przodu i jeden do tyłu. Co więcej, posiada pełną regulację ustawienia pola roboczego, a także wysokości rączek, dzięki czemu pracować z nią może właściwie każdy. Jest to sprzęt najwyższej jakości, który spełni oczekiwania każdego klienta.