Nożyce do żywopłotu na wysięgniku – jakie wybrać?

Nozyce do zywoplotu

Wysokie żywopłoty to często najbardziej skuteczny sposób, by ochronić dom i ogród przed hałasem oraz ciekawskim wzrokiem przechodniów. Spełniają przy tym one nie tylko funkcje praktyczne, ale też estetyczne – idealnie utrzymany żywopłot wygląda znacznie lepiej, niż choćby wysokie kamienne ogrodzenie. Jednak utrzymanie tego typu żywopłotu w porządku wymaga zatrudnienia co jakiś czas specjalistycznej firmy albo zakupu elektronarzędzi takich jak nożyce do żywopłotu na wysięgniku. Przyjrzyjmy się bliżej tej ostatniej opcji. Jakie nożyce sprawdzą się tu najlepiej?

Nożyce do żywopłotu na wysięgniku – jakie wybrać?

Przegląd modeli nożyc dostępnych na rynku jest ogromny, co utrudnia wybór pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, zwłaszcza osobom, które nie mają większego doświadczenia z tego typu elektronarzędziami. Pierwszym istotnym kryterium przy ich zakupie jest oczywiście moc, ale nie jest to jedyna cecha nożyc do żywopłotu, którą należy brać pod uwagę.

Pokaźna moc urządzenia nie przyda się użytkownikowi, dla którego dane nożyce okażą się zbyt ciężkie lub nieporęczne w obsłudze. Dlatego równie istotna jest też całościowa waga sprzętu oraz ergonomia jego konstrukcji. Warto upewnić się, że nożyce nie są zbyt ciężkie, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy przy żywopłocie. Trzeba też zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt rękojeści oraz optymalnie umieszczone przyciski, które ułatwią obsługę nożyc.

Nie można też pominąć kwestii długości ostrzy, którą to informację znajdziemy w specyfikacji producenta. Nie ma jednej uniwersalnej długości, która sprawdzi się absolutnie wszędzie – dobra długość ostrzy zależy od rodzaju i wysokości żywopłotu, który zamierzamy przycinać. Mimo to warto zwrócić uwagę na ten aspekt budowy nożyc, by nie okazało się, że trudniej jest nimi dotrzeć w odległe miejsca.

Musimy też pamiętać, jak ważne przy obsłudze takiego elektronarzędzia są odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Niezwykle ważna jest tu blokada ostrzy, która chroni przed przypadkowym uruchomieniem. To kwestia, która ma kluczowe znaczenie ze względu na zagrożenia płynące z nieprawidłowego użytkowania nożyc lub ich nagłej awarii.

Nożyce spalinowe, elektryczne, a może akumulatorowe?

Kolejną kwestią, którą trzeba bezwzględnie wziąć pod uwagę przy wyborze nożyc do żywopłotu, jest ich rodzaj zasilania. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na sposób ich obsługi oraz możliwości, jakie oferuje dany model użytkownikowi. W przypadku większych ogrodów lub gęstych i trudno dostępnych żywopłotów podstawowym wyborem powinny być nożyce spalinowe o dużej mocy tnącej, jak choćby sprawdzony model Stihl HL 94 C-E. Nożyce te są lekkie, mają odpowiednią długość i są przystosowane do prac w miejscach, gdzie głośność dźwięku pracy urządzenia nie może być zbyt wysoka.

Jeżeli chodzi o nożyce elektryczne, to sprzęt wybierany przede wszystkimi ze względu na niższy poziom hałasu oraz brak konieczności dostarczania paliwa, jaka występuje w nożycach spalinowych. Model HLE 71 marki Stihl oferuje spory zakres regulacji, moc 600W oraz uniwersalne spektrum zastosowań. W przypadku nożyc elektrycznych warto jednak pamiętać, że ich użytkowanie będzie się wiązało z koniecznością posiadania stałego dostępu do źródła zasilania, a przewód może wpływać na wygodę użytkowania.

Przy żywopłotach, gdzie zapewnienie podłączenia do prądu może okazać się kłopotliwe, warto rozważyć zakup nożyc akumulatorowych. Ich lekkość oraz mobilność czyni z nich sprzęt, który przydaje się w każdym ogrodzie. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu na wysięgniku sprawdzą się jednak tylko w przypadku, gdy zadbamy zawczasu o zakup dodatkowych akumulatorów. Wówczas nie trzeba będzie przerywać pracy, kiedy podstawowy akumulator się wyczerpie. Model HLA 56 Stihl można zakupić w zestawie z ładowarką oraz dwoma akumulatorami, co w zupełności wystarczy na uporządkowanie większego żywopłotu.

Nożyce na wysięgniku Stihl – sprawdzona jakość narzędzi ogrodniczych

Przy zakupie nożyc lub jakiegokolwiek innego elektronarzędzia nie warto przepłacać, ale nie warto też przesadnie oszczędzać. Pamiętajmy, że wysokiej klasy narzędzia zawsze wyposażone są w długą gwarancję, która zabezpiecza interesy nabywcy w razie awarii danego urządzenia. Najczęściej jednak nie zachodzi potrzeba, by skorzystać z tego typu gwarancji, o ile postawimy na producenta, który jest od dawna znany na rynku.

Takim właśnie producentem jest renomowana niemiecka marka Stihl. W jej ofercie znajdziemy wertykulatory, kosy, kosiarki, glebogryzarki, myjki i odkurzacze, a także profesjonalne nożyce do żywopłotu na wysięgniku. Marka ta nieodmiennie dba o interesy swoich klientów, oferując im szeroki wachlarz sprzętów dostosowanych do różnego typu roślinności i ukształtowania terenu.

Wymienione w akapicie powyżej modele marki Stihl to jedne z najwyżej cenionych nożyc na rynku. Korzystają z nich zarówno właściciele prywatnych posesji, jak ich firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni. Nożyce do żywopłotu Stihl cechują się doskonałą równowagą pomiędzy mocą, możliwościami oraz ceną urządzenia, co potwierdzają tysiące zadowolonych użytkowników tych elektronarzędzi.