Roboty koszące iMow Stihl – niezawodne i wytrzymałe akcesoria

robot koszący

Roboty koszące iMow Stihl oszczędzają czas i wysiłek. Ciche, akumulatorowe kosiarki Stihl samodzielnie i skutecznie przycinają trawnik, omijają przeszkody i bez pomocy znajdują drogę do stacji dokującej.

Zasada działania tych maszyn jest prosta. Zasilane są akumulatorami, nie zużywają benzyny i są bardzo ciche. Nie zbierają skoszonej trawy, tylko ją mulczują i zostawiają na trawniku jako zielony nawóz. W internecie można znaleźć szeroką gamę robotów koszących Stihl o dużych rezerwach mocy, wydajności i inteligentnej komunikacji, a także niezbędne akcesoria do robotów koszących. Roboty koszące iMow Stihl charakteryzują się legendarną wytrzymałością wszystkich narzędzi Stihl.

Akcesoria do robotów koszących iMow

Ponieważ robot koszący iMow jest zawsze dostarczany ze stacją ładującą, ważny jest rozmiar trawnika do koszenia. W zależności od wielkości ogrodu wymagany będzie jeden lub więcej zestawów instalacyjnych. Zestawy instalacyjne są dostępne w rozmiarach S i L. Te zestawy instalacyjne służą do precyzyjnego wyznaczania obszaru trawnika, który ma być później regularnie koszony. W tym celu na skraju trawnika tuż pod murawą układana jest pętla indukcyjna, która sygnalizuje zbliżającej się maszynie, że może jechać i kosić tylko do określonego miejsca. Ten przewód ograniczający jest częścią zestawu instalacyjnego, podobnie jak pasujące do niego szpilki montażowe. Do bardzo dużych trawników dostępne są również złączki przewodowe. Są one również przydatne, gdy na przykład przewód ograniczający zostanie przypadkowo przecięty podczas prac ogrodowych.

Jeśli ogród znajduje się na zboczu, a trawnik jest wyraźnie nachylony, pomocne mogą być specjalne koła trakcyjne, dzięki którym robot koszący iMow Stihl ma dobrą przyczepność nawet na mokrej trawie i łatwo radzi sobie na pochyłościach.

Do typowych części zamiennych należą oczywiście również noże do kosiarek. Ponieważ są to części zużywające się w normalny sposób, należy je regularnie wymieniać.

Opcjonalnie na stacji dokującej można zainstalować praktyczną osłonę przeciwsłoneczną Protest.

Chroni ona robota koszącego przed brudem i nadmiernym nasłonecznieniem.

Oprócz powyższych sprzętów, w sklepach można jeszcze znaleźć ciężkie koła, obciążniki do przednich kółek i koła trakcyjne. Koła trakcyjne umożliwiają wyposażenie kosiarki do pracy w trudnym terenie, w którym inaczej utknęłaby. Ciężkie koła przednie są zalecane, jeśli kosiarka musi radzić sobie z dużymi wzniesieniami i spadkami.

Parkowanie i ładowanie w jednym

Stacja dokująca dla robota koszącego automatycznie ładuje akumulator, gdy maszyna nie jest używana. W tym samym czasie kosiarka bezpiecznie parkuje w stacji do następnego okresu aktywnego. W zależności od dostępnej przestrzeni stację dokującą można ustawić wewnątrz lub na zewnątrz obszaru trawnika.

Roboty koszące Stihl — który wybrać?

Nawet osoby posiadające małe ogrody w szczycie sezonu spędzają około godziny tygodniowo na pchaniu konwencjonalnej kosiarki tam i z powrotem. Koszenie trawnika może być czasochłonne i jest często spychane na sam dół listy zadań do wykonania.

Robot koszący iMow to długoterminowa inwestycja, która wymaga pewnych informacji. Ważną liczbą jest maksymalny rozmiar ogrodu, jaki może obsłużyć robot koszący. Przykładowo kompaktowy model RMI 422 doskonale nadaje się do mniejszych ogrodów do 800 metrów kwadratowych, do dużych powierzchni do 5000 metrów kwadratowych najlepszym modelem będzie iMow RMI 632 PC.

Ważna jest również szerokość koszenia robota koszącego. Podobnie jak w przypadku każdej innej kosiarki, szerokość koszenia wskazuje, jaki obszar kosiarka zautomatyzowana może skosić podczas jednego przejazdu. Im większa szerokość cięcia, tym szybciej wykonywana jest praca.

Jeśli ogród ma pochylenie, dla prawidłowego wyboru kosiarki zautomatyzowanej ma znaczenie kąt nachylenia. Tylko w ten sposób można wybrać kosiarkę zautomatyzowaną, która poradzi sobie z tym nachyleniem.

Oprócz tych podstawowych właściwości, roboty koszące Stihl mogą mieć wiele funkcji specjalnych. To między innymi:

  • Sterowanie i konfiguracja za pomocą aplikacji,
  • Zintegrowany czujnik deszczu i odbiór prognoz pogody online,
  • Lokalizacja GPS,
  • Dynamiczny plan koszenia,
  • Bezpieczeństwo za pomocą kodu PIN,
  • Inteligentny system ładowania,
  • Zintegrowane czujniki, które powodują zmianę kierunku po dotknięciu obiektów na trawniku.

Jak roboty koszące odnajdują drogę w ogrodzie?

Roboty koszące Stihl reagują na przewód ograniczający wokół obszaru, który maszyna ma kosić. Gdy zbliży się do przewodu ograniczającego, kosiarka zawróci, upewniając się, że nie opuści posesji ani nie uszkodzi klombów. Przewód ten można ułożyć samodzielnie lub zlecić usługę układania i instalacji.

W każdym przypadku robot koszący do trawy Stihl samodzielnie i w odpowiednim czasie wraca do stacji dokującej, aby się naładować. Jest to standardowa funkcja, więc nie trzeba się martwić, że inteligentne urządzenie zgaśnie na środku trawnika podczas koszenia.